Last.fm

Goto down

Last.fm

Příspěvek pro Maršál Křída za Thu Dec 16, 2010 12:35 pm

Last.fm


Last. fm... jakožto fórum s nemalým počtem poslechově zdatných fanoušků si myslím, že topic o této službě by mnoho lidí ocenilo, především pokud o last.fm nikdy neslyšeli.


Co to vlastně je?

Last.fm je internetové rádio, hudební encyklopedie a systém pro doporučování hudby, který se spojil se sesterským produktem Audioscrobbler v srpnu 2005. Systém vytváří profil hudebního vkusu každého uživatele, ukazuje jeho oblíbené umělce a písničky na jeho osobní stránce. Tyto informace získává ze skladeb, které uživatel poslouchal pomocí stáhnutého Audioscrobbler pluginu nainstalovaného do jeho hudebního přehrávače.

info:wikipedia


K čemu že to je dobré?

Možnosti uživatelů a nabízené služby jsou velmi rozsáhlé. Samozřejmě se dělí na služby placené a neplacené. Placené je např. přehrávání písniček přímo ze serveru, či přehrávání internetových rádií. Ale s tím se posluchač jistě vypořádá, jelikož by ho měli zajímat hlavně služby neplacené, které jsou ve své podstatě desetkrát užitečnější. Vytvoření profilu a pomocí scrobbleru zapisovat poslouchanou hudbu. K nezaplacení pro lidi, kteří rádi mapují, co a jak často poslouchají. Neocenitelnou službou jsou určitě funkce, které vám doporučí různé věci. Od lidí s podobným vkusem, až po vygenerované kapely, které se nejvíce podobají interpretům, které máte zaznamenané na profilu. Tedy, doporučování hudby co nejvíce podobné vašemu momentálnímu vkusu.


Za příklad uvedu svůj profil: [You must be registered and logged in to see this link.]
Skupina fóra Bleach anime: [You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru