Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Goto down

Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Nawaki za Wed Jun 23, 2010 6:36 pm

Jméno:
Razaki

Příjmení:
Izumi

Věk:
Vypadá na 27, skutečný věk neznámý

Výška:
181 cm

Divize:
1.

Pozice:
Vrchní kapitán Gotei 13

Povaha:
Razaki je velice cílevědomí, svědomitý a spolehlivý shinigami. Přesto ale není žádný suchar. Je veselý a má smysl pro humor. Nicméně dokáže být příšerným nepřítelem. Ve chvíli, kdy někdo ohrožuje jeho rodinu, jeho přátele nebo kohokoliv jiného, na kom mu záleží, tak je ochotný zaplatit jakoukoliv cenu aby tomu zabránil. Když se konečně vymanil z Batarielova vlivu, tak je opět daleko víc sám sebou.

Oblíbené:
Razaki není náročný člověk. Je vrchním kapitánem Gotei 13, má pro svojí rodinu obří sídlo a je jedním z nejbohatších lidí v Gotei 13, to mu ke spokojenosti stačí. Jako většina lidí dokáže ocenit dobré jídlo a pití a to především kvalitní čaj. Kromě toho, z velké části díky Minami, přišel na chuť také zmrzlině, kterou si čas od času dopřeje. Pokud mu to jen jeho povinnosti dovolí, snaží se věnovat své rodině, především svému synovi. Paradoxně také má rád své povinnosti, kterým se věnuje i ve svém volném čase, jen aby v Gotei 13 konečně jednou zavládl pořádek...

Neoblíbené:
Po celé té situace s bývalým vrchním kapitánem se Razaki naučil, že situace není tak černobílá. Nikdy není. Což nic nemění na tom, že zbabělci a zrdáci jsou špínou celého vesmíru. Nezměnila se ani jeho antipatie ke 4. divizi. Ačkoliv už není tak hrozná, jako dřív. Z neznámých důvodů se jeho vztah k lékařům trochu zlepšil. Na druhou stranu ale získal nové antipatie, třeba jako centrála 46, plná byrokratů a neschopných budižkničemu.

Životopis:
Razaki se narodil 21 let před 1. světovou válkou ve městě Hiraizumi. Svého času doufal, že by mohl pracovat společně s otcem. Jeho plány a studia ale do značné míry překazil vstup Japonska do první světové války. Razaki vstoupil do armády a bojoval proti Němcům v kolonii Šan–tung. Během války nikomu nepřišlo divné, když Razaki tvrdil, že vidí duchy těch co padli na poli. Brali to prostě jako že se Razaki nervově hroutí z hrůz války. V roce 1915 byl Razaki těžce zraněn, když byla jeho jednotka na průzkůmu přepadena. Jednotka byla s velkými ztrátami zahnána zpět a Razaki vykrvácel na následky svých zranění po zásahu granátem...
--------------------------
Razakiho vázala ke světu válka, takže se jeho duch neodebral do Soul Society okamžitě. Jeho duch doprovázel jeho původní jednotku po celou dobu války. Teprve když zkončila první světová válka a poslední z jeho jednotky odešel domů tak se jeho duch mohl odebrat pokojne do Soul Society (dále jen SS)
--------------------------
Co se dělo od jeho příchodu do SS do doby, kdy nastoupil na akademii shinigami není známo. Všechny záznamy zmizely (pokud tedy někdy existovaly) a sám Razaki o tom nikdy nemluví. Jediné co se vynořilo na světlo je fakt, že má Razaki syna, tato malá episodka je však to jediné, co nějakým způsobem může vypovídat o jeho minulosti.
--------------------------
V SS se Razakimu moc nelíbilo, teda do doby, kdy byl přijat na akademii Shinigami díky svému vysokému Raiatsu a schopnostem. Po 6ti letech akademii dokončil a přidal se ke 3. divizi. Během této doby také začal nesnášet 4. divizi. Uznával sice její užitečnost a léčivé schopnosti, ale vadilo mu, že někdo kdo prakticky neumí bojovat má stejnou hodnost jako on. Ve 3. divizi postupoval nahoru až se dostal na čtyřku... Zvládá taky do značné míry poutací techniky Kido. Po odchodu předchozího podkapitána z divize dostal tuto čest právě Razaki. Nesnáší sice papírování a úřednické věci které musí jako zástupce kapitána dělat, ale ví, že je to třeba.
--------------------------
Pokud něco co nesnášíte děláte dost dlouho, může se stát, že se to stane vaší druhou přirozeností. A tak se s Razakiho stal nejlepší úředník v Seireitei. A nejen to, on to dokonce začal mít rád... ano, zvláštní... ale opravdu tomu tak bylo. Dokonce i teď, když se dostal do kapitánské pozice, tak stále dělá všechno papírování sám. Jeho život se ale přeci jen změnil poté, co dal dohromady svůj osobní život. Pro svého syna a rozšířenou rodinu koupil prázdné sídlo a udělal z něj nové sídlo klanu Izumi...
--------------------------
Během 5ti let, kdy zastával pozici vrchního kapitána Gotei 13 se pokoušel zvládnout problémy nejen svoje, ale také celé Gotei 13. Z vlastních fondů přispěl na rozvoj nemocnice 4. divize, rozprášil několik menších zločineckých organizací v Rukongai a postavil do latě celou 1. divizi. Velkou měrou také rozšířil a zvelebil sídlo klanu Izumi. Během této doby se snažil věnovat své rodině. Svého syna ale nakonec poslal do akademie shinigami, kde by mohl odemknout svůj talent. Jeho největším problémem bylo shánění zástupce 1. divize. Během 5ti let měl 4, ale žádný nevydržel dlouho...

Schopnosti:

Hladina reiatsu: 2032

Shunpo: 5+6
Razaki nikdy nepatřil k shinigami, kteří by byli příliš rychlí, ale to se změnilo. S trochou tréninku se dokázal stát mnohem rychlejším než býval. Není sice nejrychlejší bytostí v Gotei 13, ale dokáže držet krok prakticky s kýmkoliv.

Bakudo: 10+1
Razaki je schopný vyvolat libovolné bakudo a sám jich také několik vymyslel, dokáže také ukrývat kido v jiném kidu. Stal se jedním z největších expertů na bakudo v Seireitei, né-li úplně nejlepším v oboru. Dokonce rozšířil svůj repertoár o poměrně velké množství různých a velice účinných bariér.

Hado: 0
Hado je Razakiho slabá stránka, ale vůbec ho to netrápí. Přeci jen, když dokážete pomocí útoku srovnat se zemí menší město, tak k čemu vám bude střílet z ruky paprsky, uvažujte...

Léčení: 0
Další Razakiho slabé místo, které ho ale vůbec netrápí. Razaki nemá rád 4. divizi a léčení rovněž. Samozřejmě uznává jeho užitečnost, jen prostě může být jednou užitečný také někdo jiný, ne?

Zanpakuto: 10+1
Razaki je jedním z nejlepších šermířů v Gotei 13. Jeho schopnosti s mečem jsou opravdu vynikající. Dokáže se přispůsobit novému způsobu boje, improvizovat a vymýšlet nové finty za pochodu. Jeho vztah se zanpakuto je ale poněkud komplikovanější. Místo porozumění je to válka, kterou Razaki alespoň prozatím vyhrává.

Další schopnosti:
Je schopen slušně zacházet s lehkým dělostřelectvem. Taky je schopen řídit auto a obsluhovat klasické přistroje a palné zbraně počátku 20. století. Dokáže psát všema deseti na psacím stroji. Kromě toho vynalezl zaké specialitu jménem "shunpo psaní". Kromě toho je velice schopný v boji beze zbraně a disponuje značkou fyzickou silou a odolností. Je vynikajícím kuchařem, anonymním autorem poměrně úspěšné kuchařky.

Zajímavosti:
- Razaki je jediný kapitán, který svůj bankai probudil dávno předtím, než byl jmenován do pozice kapitána
- Razaki strávil celou svojí zaznamenanou kariéru ve 3. divizi, ovšem staré dokumenty o jeho působení zmizeli beze stopy
- Razaki je jedním z nejmladších vrchních kapitánů v historii Gotei 13
- Razaki je hlavou klanu Izumi
- Razaki je značně bohatý, kde vzal svůj majetek však není známo
- Razaki si pamatuje svůj předchozí život
- Razaki má syna Seika
- Razaki je nejlepší úředník v celém Soul Society
- Razaki je jedním z největších odborníků na poutací kido
- Razaki má kanárka jménem Terapeak
- Razaki je skvělý kuchař, napsal dokonce kuchařku pod pseudonymem
- Razaki by rád změřil svoje síly s kapitánkou 2. divize
- Razaki by rád porazil kapitána 11. divize v pěstím souboji
- Razakiho reiatsu je rudo-černé, ačkoliv hlavně vinou Batariela, jeho vlastní reiatsu totiž mívalo původně světle zelenou barvu
- Razaki zvítězil ve 3. ročníku Mr. Seireitei, ačkoliv pochybuju že o tom ví
- Razaki se rekvalifikoval jako profesionální trenér
- Razaki zmlátil své vlastní zanpakuto
- Razaki dokázal uškrtit Menose Grande
- Razaki měl uvnitř sebe hollow, kterého nazval Henry, později ho snědl Batariel
- Razakiho vnitřní svět je válkou zničené bojiště plné zákopú, mrtvých stromů a ostnatého drátu
- Razaki vystřídal 4 podkapitány během 5ti let. Ani jeden nevydržel

Spoiler:

Zanpaktou: Batariel
Batariel je padlý anděl a arcidémon. Jeho hlavním a defacto jediným cílem je (Of course) ovládnout celý svět. Je značně zrádný a popravdě je charakterově pravým opakem Razakiho. Jak se tedy dostali jeden ke druhému? Celkem snadno, protklady se přitahují. Batariel představuje temnou stránku ctižádosti Razakiho. Je to doslova jeho osobní démon. Zhruba před rokem pozřel Henryho - tak Razaki pojmenoval svého Inner hollow a od té doby je ještě mocnější a nejspíš také daleko podlejší.

Vyvolání: Vypař, Batarieli

Schopnosti:
Pasivní schopnost: Přeměna zaručuje odolnost proti ohni

1) Pekelný plamen - Je značně sebedestruktivní útok. Bateriel při něm koncetruje svůj vnitřní žár, který uvolní všechen najednou po zásahu ve formě výbuchu. Jeho velikost záleží značně na tom, jak dlouho se nabíjí. Výbuch prováží žár, který je schopný roztavit kámen a změnit písek na sklo. I přes odolnost na oheň může tenhle útok poranit i Razakiho.

2) Ohnivá cela - Ohnivou celu lze použít jen na znehybněný cíl. Oběť obklopí sloup spalujícího ohně, jehož jediným účelem je spálit samotnou esenci nešťastníka uvnitř. Cela totiž neskončí, dokud není z oběti jen prach. Nedrží ovšem oběť žádným způsobem a lze z ní tedy snadno uniknout.

3) Věčný plamen - Je živou podstatou plamene. Je to oheň, který očisťuje, oheň který dokáže posílit. Dokáže krátkodobě propůjčit obrovskou sílu a energii a také překonat většinu negativních stavů. Klade však obroské nároky na tělo uživatele. Pokud ho Razaki použije když je vážně zraněný, můžou ho následky klidně zabít


Bankai:
Nedokonalá verze bankai:
Spoiler:

Pekelný démon
Batariel propůjčí Razakimu část své síly. Razakiho šaty se změní na ty, které nosí Batariel. Samotné zanpakuto se přemění na ohnivou kosu. Zvýší se Razakiho rychlost i síla.

Schopnosti bankai:
Pasivní schopnost: Přeměna zaručuje větší odolnost proti ohni

Aktivní schopnosti:

1) Dvojitý plamen - Ze zanpakuto vystřelí ohnivý jazyk, který se dokáže dle libosti ohýbat, zatáčet či se dokonce větvit a to překvapivě rychle. Na plameny se není třeba speciálně soustředit. Dokáží se navzájem splétat a také cestovat pod zemí, pokud je to potřeba.

2) Poslední let – Tento útok není nic jiného, než útok na ukončení souboje. Při jeho užití propůjčí Bateriel všechnu svojí sílu najednou. Temné reiatsu se zkoncetruje do ohnivých křídel, Razakiho reflexy, rychlost i síla vzrostou. Je však potřeba se na vyvolání soustředit a nesmí se používat příliš často, jinak by mohlo dojít k trvalému poškození...

Dokonalá verze bankai:

Pekelná aura

Pasivní schopnost:
Razakiho obklopí jeho vlastní, zelené reiatsu, které připomíná zhruba humanoidní ohnivou postavu. Obklopí ho rovněž 4 páry žeber tvořených rudočerným reiatsu Batariela. Jak aura, tak žebra mají jediný cíl - spálit či zastavit cokoliv, co se pokusí proniknout skrz. Aura má jednu zvláštnost - nedokáže blokovat ani pálit členy klanu Izumi. Poskytuje prakticky imunitu na oheň a dokáže zablokovat poměrně silní útoky.

Aktivní schopnost:
Lomený plamen - Ze zelené aury se vynoří 2 ohnivé jazyky, které se dokáže dle libosti ohýbat, zatáčet či se dokonce větvit a to překvapivě rychle. Na plameny se není třeba speciálně soustředit. Dokáží se navzájem splétat a také cestovat pod zemí, pokud je to potřeba.

??? - ???

Razaki:
Spoiler:Duch Zanpaktuto:
Spoiler:Vzhled Zanpakuto:
Spoiler:Vzhled shikai:
Spoiler:Vzhled nedokonalého bankai:
Spoiler:

Přirozeně jen ta kosa

Razakiho kida:

# 10 Bakudo- Kyūnan renraku (Tísňové volání)
Zaklínadlo: Nemá
Efekt:
Funguje pouze mezi osobami, které mají na sobě speciální pečet. Pro aktivaci a správnou funkčnost tohoto kida je potřeba udělat několik přesně daných pohybů prsty. Jediná funkce, kterou tohle kido vykonává, je informování toho druhého o poloze tvůrce tísňového kida.

#45 Bakudo - Pin zo ro (Hadí oči)
Zaklínadlo: 9 splašených jezdců apokalypsy, 8 jahodových koláčů, 7 značně zlevněných purpurových deštníků, 6 krabic vína, 5 vlčích ocasů
Efekt: Jedná se o dva soustředné kruhy, které spoutají cíl. Když je jeden kruh porušen druhý zesílý a to značně. Každý z těchto kruhů ztahuje cíl na zem.

Další iformace:
Článek na Wikii
Kánonické povídky


Naposledy upravil Nawaki dne Thu Mar 19, 2015 10:39 pm, celkově upraveno 63 krát

_________________
avatar
Nawaki
Kapitán 3. divize
Kapitán 3. divize

Počet příspěvků : 3423
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 29
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Miss_Atlantis za Tue Jun 29, 2010 9:39 pm

Schváleno
avatar
Miss_Atlantis
Kapitán 13. divize
Kapitán 13. divize

Počet příspěvků : 6849
Datum registrace : 05. 02. 10
Věk : 15
Bydliště : Přelouč

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Nawaki za Mon Dec 20, 2010 12:18 pm

Dovolil jsem si lehce promazat téma a doplnit životopis a odkazy na externí zdroje informací

_________________
avatar
Nawaki
Kapitán 3. divize
Kapitán 3. divize

Počet příspěvků : 3423
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 29
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Nawaki za Sat May 25, 2013 4:03 pm

Dopsána krátka kapitola v životopise, přidán 1 rok stáří...
Časem dopíšu i Zanpakuto...

_________________
avatar
Nawaki
Kapitán 3. divize
Kapitán 3. divize

Počet příspěvků : 3423
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 29
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Red za Sun Aug 25, 2013 4:18 pm

Mezi zajímavostma a zanpakuto máš spoiler, ve kterým je nefunkční obrázek

_________________

Kapitán deváté divize - Ruyichi Yoshiro

Naked count:
Chieko ✔️
Rick ✔️
avatar
Red
Kapitán 9. divize
Kapitán 9. divize

Počet příspěvků : 3624
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 25
Bydliště : Přelouč

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Nawaki za Sun Aug 25, 2013 4:40 pm

mě funguje...

_________________
avatar
Nawaki
Kapitán 3. divize
Kapitán 3. divize

Počet příspěvků : 3423
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 29
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Red za Sun Aug 25, 2013 4:48 pm

Dobře :-D Tak ti to teda schvaluju!

_________________

Kapitán deváté divize - Ruyichi Yoshiro

Naked count:
Chieko ✔️
Rick ✔️
avatar
Red
Kapitán 9. divize
Kapitán 9. divize

Počet příspěvků : 3624
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 25
Bydliště : Přelouč

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Nawaki za Sun Dec 14, 2014 10:53 pm

Jen přidán odstavec o historii během 5ti let a zajímavost

_________________
avatar
Nawaki
Kapitán 3. divize
Kapitán 3. divize

Počet příspěvků : 3423
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 29
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Rai Eshen za Sun Dec 14, 2014 10:58 pm

Všechno v pořádku, schvaluje se!

_________________
Rai Eshen  Rai Eshen 
Iesada Hayato  Ieseda Hayato
Ruyichi Izanami
"Conceal, don't feel, don't let them know!"
avatar
Rai Eshen
Kapitán 6. divize
Kapitán 6. divize

Počet příspěvků : 969
Datum registrace : 10. 01. 14
Věk : 19
Bydliště : Kraj Královéhradecký

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Shirosaki za Mon Dec 15, 2014 10:39 am

I za mě Smile
avatar
Shirosaki
Kapitán 4. divize
Kapitán 4. divize

Počet příspěvků : 4040
Datum registrace : 03. 07. 09
Věk : 25
Bydliště : Karviná

Návrat nahoru Goto down

Re: Izumi Razaki - Vrchní kapitán Gotei 13

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru